دانلود کامل پرسشنامه فرسودگی شغلی مسلش وجكسون(MBI)

Published on Author billboarddocLeave a comment

پرسشنامه فرسودگی شغلی مسلش وجكسون(MBI)

پرسشنامه فرسودگی شغلی مسلش وجكسون(MBI)
دسته بندی علوم انسانی
بازدید ها 41
فرمت فایل docx
حجم فایل 17 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 6

پرسشنامه فرسودگی شغلی مسلش وجكسون(MBI)

فروشنده فایل

کد کاربری 1113

کاربر

پرسشنامه فرسودگی شغلی مسلش وجكسون(MBI)

پرسشنامه فرسودگی شغلی مسلش وجكسون(MBI) كه دارای 25 سوال است و4 عامل را مورد اندازه گیری قرارمی دهدسؤال اول خستگی هیجانی[1]،8 سؤال دوم احساس کفایت شخصی[2] 5، سؤال سوم سنجش مسخ شخصیت[3] و3سوال چهارم درگیری را مورد اندازه گیری قرار می دهدو الزاما” جنبه خاص فرسودگی را نمی سنجد و لذا تكمیل این قسمت اختیاری است و بیشتر پژوهشهای بررسی شده كه محققین آن رابررسی نمودند با3 مولفه اول و شامل 22 سوال بود.

برای نمره گذاری مقیاس در هر سوال دو نمره برای فرد در نظر گرفته می شود(نمره فراوانی و نمره شدت) اگر آزمودنی در خانه هرگز علامت زده باشد هم در فراوانی و هم درشدت نمره صفر می گیرد. در غیر این صورت با توجه به علامتی كه در قسمت فراوانی به شدت گذاشته است، در فراوانی نمره صفر تاشش(از هرگز تا هر روز) و در شدت نمره 0 تا 7(از هرگز تا خیلی زیاد) كسب می كند.

وقتی نمرات در هر سوال مشخص شد، با جمع كردن نمرات می توان خرده آزمون های چهار گانه را محاسبه كرد. بنابراین برای هر خرده آزمون دو نمره محاسبه می شود.برای خرده آزمون خستگی عاطفی كل نمره فراوانی 54 و شدت 63 ، برای خرده آزمون عملكرد شخصی كل نمره فراوانی 48 وشدت 56 ، برای خرده آزمون درگیری كل نمره فراوانی 18 و شدت 21 ، برای خرده آزمون مسخ شخصیت كل نمره فراوانی 30 وشدت 35 است (روشن وآقایوسفی،1390).مجموع نمره های مربوط به سوالات هر یک از ابعاد فرسودگی شغلی جداگانه محاسبه می شود. در بعدخستگی هیجانی نمره های 27 یا بالاتر، بیانگر سطح بالای خستگی هیجانی می باشد؛ نمره زیر 16 نشانه خستگی متوسط می باشد. در بعد مسخ شخصیت نمرات 13 یا بیشترنشان دهنده سطح بالای مسخ شخصیت، نمره زیر 6 نشانه مسخ شخصیت کم و نمرات12-7 نشانه درجه متوسط مسخ شخصیت می باشند. در بعد کفایت شخصی نمره های 31 یاکمتر بیانگر سطح پایین کفایت شخصی، نمره بالای39-32 نشانه کفایت شخصی متوسط است.


[1] – emotional exhaustion

[2] – personal accomplishment

[3] – depersonalization

جهت دیدن فایلهای بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید.
http://ofmasweblog.ofmas.ir/
http://cerodownload.cero.ir/
http://parsdanesh.sidonline.ir/
http://mefile.sellu.ir/
http://mefile.filenab.com/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *